Sekretari i Përgjithshëm i Dhomës së Tretë të Ningbo Salon menjëhershëm offsite

25 prill në mëngjes, Sekretari i Përgjithshëm i qytetit Ningbo direkt nën Dhomës huaj të Odës Ekonomike Ekonomike të organizuar nga Quzhou sallon tretë, mbahet në kompanitë e Dhomës së Tregtisë anëtare Quzhou, Quzhou egër dyqan peshku Siming Road.

Marrin pjesë në këtë Dhoma Sharon Hangzhou dhe Wenzhou Dhomës së Tregtisë, Dhomës së Tregtisë, Heilongjiang, Oda Anhui Ekonomike, Odës Ekonomike, Shandong, Oda Sichuan e Tregtisë, Dhoma e Quanzhou, Dhomës Jiaxing e Tregtisë, Dhoma e Chizhou, Jinhua Dhoma e Tregtisë, Dhoma e Tregtisë dhe tela të tjera dhe linjë kabllo më shumë se 40 Sekretari i Përgjithshëm.

Sharon theme çështje "se si të luajë rolin e bordit të mbikëqyrësve," Unë do të 沈培荣 Chizhou Dhoma e Mbikëqyrësve dhe Bordit të Mbikëqyrësve Yerong Bin ftuar si një folës mysafir.

2014043010254891.png

Kur në fund të sallon, Quzhou Oda Ekonomike e Zëvendës Sekretarit të Përgjithshëm Wang Qinghua komentoi emocionalisht, përvoja e dy mbikëqyrësve të gjatë paraqet një referencë shumë e dobishme, ajo është me vlerë të mësuarit. Bordi i Mbikëqyrësve të bërë punë duhet të bëhet: Së pari, le Bordi i Mbikëqyrësve në Dhomën e Tregtisë në "One"; së dyti Bordi Mbikëqyrës vetë të jetë "premtues"; atëherë Bordi i Mbikëqyrësve të bërë gjëra nuk mund "të ketë frikë."

Ministri i Industrisë dhe Tregtisë anëtarësimit departamentit të Ningbo Xu Xiaohua, zëvendës ministër i Ministrisë së 李安奎 anëtarëve gjithashtu u ftuan të marrin pjesë në aktivitete. Xu Xiaohua, Zëvendësministri dhe Ministri për sallon 李安奎 të dhënë një vlerësim të lartë, presim sjelljen ngjashme në të ardhmen shumë aktivitete të dobishme, në mënyrë që të offsite të reja të punës Dhomës së Tregtisë.

Dërgo mesazhin tuaj për ne:

Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni avionit


Ora Post: nëntor-21-2017
WhatsApp Online Chat !