Генералниот секретар на Третиот комора на Ningbo непосредна Офсајт салон

25 април утрото, Генералниот секретар на градот Ningbo директно под туѓо Стопанската комора на Стопанската комора на хостирано од Quzhou трети салон, кој се одржа на компаниите членки на Стопанската комора на Quzhou, Quzhou дива риба продавница Siming патот.

Учествуваат во оваа Комора Шарон Хангжу и Wenzhou Стопанската комора, Комората за трговија, Heilongjiang покраината, Anhui стопанска комора, Комората за трговија, Шандонг, Сечуан стопанска комора, Комората на Quanzhou, Jiaxing стопанска комора, Комората на Chizhou, Jinhua Стопанската комора, Комората за трговија и повеќе од 40 Генералниот секретар на други жица и кабел линија.

Шарон тема прашањето "како да ја играат улогата на одборот на супервизори," Јас ќе 沈培荣 Chizhou комора на Супервизори и Одборот на супервизори Yerong Бин поканет како гостин говорник.

2014043010254891.png

Кога на крајот на салонот, Quzhou комора на заменик-генералниот секретар Ванг трговија Qinghua емотивно коментираше, долг два супервизори искуство воведува многу корисна референца, тоа е во вредност од учење. Одборот на супервизори да се направи работата мора да се направи: Прво, нека одбор на супервизори, во Стопанската комора во "Еден"; второ Надзорниот одбор самиот да биде "ветува"; а потоа на Одборот на супервизори на вршење на работите не може да "се плашат".

Министерот за индустрија и трговија оддел членство на Ningbo Xu Xiaohua, заменик министер во Министерството за 李安奎 членови, исто така, беа поканети да учествуваат во активностите. Xu Xiaohua, заменик-министер и министер за салонот 李安奎 даде висок рејтинг, се очекуваат слични однесување во иднина многу корисни активности, со цел да се иновативна работа Офсајт стопанска комора.

Испратете ја вашата порака:

Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво


Време на мислењето: Nov-21-2017
WhatsApp Online Chat !