Ningbo, Хангжу, дванаесеттиот претседателот на Стопанската комора одржа работна средба

Во 16:00 часот на 6 мај 2014 година, Ningbo, Хангжу, дванаесеттиот претседателот на канцеларијата состанок на Стопанската комора се одржа во Ningbo инвестиции копродукции, Ltd Лан куќа, ќе телефото Минг, потпретседател на Фенг Веи, Xie Guorong, Dongxu Минг Бао Shili, Одборот на супервизори Shenpei Rong, генералниот секретар на Џијанг Лан учествуваат.

2014050813553555.jpg

(Претседател Кока-Кола и внимателно разгледување на информации од учесниците состанок)

Состанокот со кој претседаваше месец ротирачки претседател на Донг Xuming, Dongxu Минг, потпретседател на корпоративни и бизнис развој на нејзиното воведување, подот Лан инвестиции копродукции, Ltd е на комерцијални недвижности инвестиции професионални инвестициски компании, инвестициски области вклучуваат професионални пазарот, урбана установи, хотели, апартмани, туризам, недвижности и други формати на развојот и работењето на недвижности. Посебни форми на инвестирање, вклучувајќи сопственост, заедничко вложување, одржување, капиталот и фиксни инвестиции се врати. Bai Лан Меѓународниот Накит Лејк Сити базирани на плоштадот денот на свадбата, воведувањето на држави-членки на околу 20 Хонг Конг Накит производители, како што направи во Хонг Конг за да влезат накит екранот на копното, продажбата на прозорецот и интеграцијата на меѓународни и домашни брендови и луксузни накит линија за околу 10 целокупната населиле.

резиме на генералниот секретар на Џијанг Лан на сработеното во април и мај на план за работа. Да се ​​зајакне единици комуникациски врски член, за унапредување на економската соработка и размена меѓу компаниите членки, зголемување на бизнис брз развој, подготовките за организација во мај првиот "компании-членки да се промовира развојот на размена" активности, учесниците на претседателот на на беа дискутирани број на настани, проекции, како на пример како да се развие индустријата.

2014050814010531.jpg

(Преглед на сработеното во април и мај Планот за работа на генералниот секретар на Џијанг Лан)

На средбата, на Стопанската комора за тоа како да се спроведе добротворни активности за да се истражуваат, Dongxu Минг, претседател Донација Добротворниот фонд $ 10.000. Тогаш студија за тоа како да се привлечат елита производители во Ningbo Хангжу.

Конечно, Кока-Кола, претседател на 19 април, повеќе од една серија на активности за да се процени 姚大岚 градот, организирање на активности за да се потенцира иднина Безбедноста на прво место. потпретседател на сите да ги искажат своите ставови, една година откако беше предложено да се организира враќање Хангжу дома тури.

Испратете ја вашата порака:

Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете Куп


Време на мислењето: Nov-21-2017
WhatsApp Online Chat !