Стопанската комора да учествуваат во три реда - Шен Веи Џоу Minghua Чен Xueming калиграфија Изложба

29 април, 2014 година, од страна на Комората за трговија и Tongxiang сликар Jiaxing Здружението "три линии - Шен Веи, Чен Xueming, Џоу Minghua" сликарство изложба, која се одржа на кулата Тапани кула.

Настанот има за цел да се промовира работата на двајцата уметници, и се надевам дека преку целиот спектар на комуникација и унапредување на заемното разбирање меѓу двете култури на уметноста, да се изгради пријателства и да работат за да се изгради подобра иднина

Генералниот секретар на Стопанската комора на Џијанг Лан, јас, присуствуваа на изложбата.

Испратете ја вашата порака:

Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете авион


Време на мислењето: Nov-21-2017
WhatsApp Online Chat !